Lucka a Nicknack opět v akci

08.11.2016

Ani letošní sedmé třídy jsme při výuce obratlovců neošidili o velmi oblíbenou exkurzi do Ekocentra v Mladé Boleslavi. Tato tradičně velmi dobře připravená akce opět nezklamala. Paní chovatelka Markéta nám pověděla zajímavosti o stavbě hadího těla i o životě hadů, její svěřenkyně korálovka Lucka se po žácích přítulně vinula a i ti nejbázlivější si ji zkusili aspoň pohladit. Ač to chvíli vypadalo, že neuvidíme krmení hadů, neboť mladé užovky nabízenou potravu odmítly, vše dobře dopadlo. Dospělé užovky červené byly při chuti a radostně si smlsly na mláďatech potkanů. Po tomto dobrodružném zážitku nás čekala chvilka odpočinku a dodání energie ve formě lázeňských oplatek a pak už jsme se přesunuli k panu chovateli Tomášovi. Ten si pro nás připravil historky o původu jednotlivých sov a dravců v jeho sbírce a po seznámení se se zajímavostmi ze života a rozmnožování dravců došlo na fotografování – vždyť kdo by se nechtěl vyfotit se samcem sovy pálené jménem Nicknack. Vrcholem sokolníkova vystoupení pak byla Káča – samice poštolky, která nejprve předvedla své akrobatické umění v podobě těsných přeletů nad hlavami žáků. Nakonec si všichni odvážlivci mohli nechat Káču přistát na rukavici. Z této zábavné a poučné exkurze jsme si přivezli mnoho zážitků a pěkných fotografií.

Lucka a Nicknack opět v akci
Ing. Pavlína Cankařová