Mladý chemik

14.11.2016

Již podruhé se žáci devátých tříd zapojili do soutěže Mladý chemik, kterou pod záštitou MŠMT pořádá Masarykova střední škola chemická v Praze. První kolo chemického klání proběhlo v úterý 2. listopadu a zúčastnilo se ho devatenáct nadšenců. Ačkoliv k řešení testu mohli žáci používat periodickou tabulku a zadání bylo oživeno osmisměrkami, křížovkami a přesmyčkami, nebylo vůbec lehké. Se záludnými otázkami se nejlépe popasovala žákyně IX. B Simona Larišová, pomyslnou stříbrnou příčku obsadil Petr Takács a třetí místo Veronika Procházková. Všichni tři úspěšní řešitelé postupují do druhého kola soutěže, které proběhne v úterý 6. prosince v Praze a bude opět formou testu. Třicet nejlepších se pak utká o konečné vítězství v klání laboratorním. Našim žákům držíme palce a přejeme hodně úspěchů!

Mladý chemik
Ing. Pavlína Cankařová