Bělští žáci opět slaví úspěchy

17.11.2016

V září se několik žáků ZŠ v Bělé pod Bezdězem zúčastnilo literárně-výtvarné soutěže „USÍNÁNÍ S LESNÍMI POHÁDKAMI“, kterou vyhlásily Vojenské lesy a statky ČR, s. p. Úkolem soutěžících bylo vymyslet a napsat pohádku, která musí mít dobrý konec a v jejímž ději se musí objevit hrad Bezděz, les, lesník, myslivec, lesní zvěř nebo pohádková lesní stvoření. Toto své literární dílo pak bylo nutno ještě navíc doplnit ilustrací. Celkem bylo do soutěže posláno 22 pohádek žáků 6. – 9. ročníku.

A mladým bělským autorům se dařilo! Hned 5 pohádek se odborné porotě líbilo tak, že se ocitly mezi prvními deseti oceněnými! Na krásném 3. místě se umístila Andrea Strejčková (IX. B) s pohádkou Legenda o liščí panně, 5. místo obsadila Soňa Řehořková (VII. B) a její pohádka O princezně Justýnce, 6. místo brala Veronika Procházková (IX. B) s pohádkovým příběhem O statečném Frantovi, 7. místo patřilo Lukáši Ginzlovi (VII. A) a jeho pohádce Statečný Jiřík a na 9. místě se umístil Ludvík Jakub Roubíček (VIII. B) s pohádkou Lešij.

Všem oceněným moc gratulujeme a již nyní se těšíme na jejich další tvůrčí počiny.

Bělští žáci opět slaví úspěchy
Mgr. Libuše Coufalová