Žáci žákům podruhé

25.11.2016

Všichni jsme to zažili – něco se naučit je docela snadné, ale předat to dál, vysvětlit to někomu jinému už taková legrace není. O tom se přesvědčili i žáci osmých a devátých tříd, kteří na základě svých poznatků z akcí „Obuj se do toho“ a „Pěstuj planetu“ připravili prezentaci pro žáky nižších ročníků. Po přípravě plakátů a rozdělení textů nastala nejsladší část, pečení fairtraidových muffinů. Napéct sto šedesát muffinů s přídavkem fairtradového kakaa a čokolády ve cvičné kuchyni se podařilo natřikrát. Pak už jsme vyrazili do čtvrtých tříd. Naši starší vysvětlili malým spolužákům, jaké štěstí mají, že mohou chodit do školy, protože mnoho dětských otroků musí dřít na plantážích. Pokusili se jim ukázat, jak snadno mohou pomoci těmto dětem i naší planetě. Paní učitelce předali plakát, na kterém zábavnou formou shrnuli nejdůležitější informace, a rozdali naše muffiny. Žáčkům i třídním učitelkám se prezentace moc líbila, muffiny chutnaly, a tak jsme vyrazili i do tříd pátých a šestých. Tato akce byla velmi zdařilá, bavila tvůrce i malé žáčky, proto chceme s podobným programem oslovit také rodiče na třídních schůzkách.

Žáci žákům podruhé
Ing. Pavlína Cankařová