Resuscitace

25.11.2016

Již druhým rokem spolupracuje naše škola se vzdělávacím institutem Alter Ego, který pro žáky připravuje dva zdravotnické vzdělávací programy – „Bezvědomí není spánek“ a „Resuscitace“. Letošní žáci osmých tříd se již loni v programu o bezvědomí naučili, jak poznat, kdo v bezvědomí je, a jak mu zajistit stabilizovanou polohu. Letos jsme na získané poznatky navázali kurzem „Resuscitace“. Pan doktor Černík žákům připomenul loňský kurz a navázal na něj nejprve přednáškou. Všichni žáci si následně vyzkoušeli, že provádět nepřímou masáž srdce „pouhou minutu“ je opravdu sportovní výkon, a to navíc byli v teple a bez stresu. Kurz byl zakončen testem získaných znalostí a předáním diplomů. Žáci jsou na své diplomy patřičně hrdí. Doufejme, že získanou zkušenost nebudou muset použít, a pokud ano, že se toho zhostí se ctí. Program se velmi líbil a naše škola bude ve spolupráci s institutem pokračovat i v dalších letech.

Resuscitace
Ing. Pavlína Cankařová