Turistický kroužek – 2. výprava

30.11.2016

V sobotu 26. 11. 2016 proběhla již druhá výprava turistického kroužku pro druhý stupeň. Po úvodní říjnové výpravě, která proběhla v okolí Bělé pod Bezdězem, jsme se tentokrát vypravili na delší cestu. Cílem tohoto výletu bylo údolí Plakánek v CHKO Český ráj.

Sraz byl stanoven již na 6:45, neboť minutu před sedmou jsme odjížděli vlakem z nádraží v Bělé pod Bezdězem. Výstupní zastávkou pro nás byly Libošovice, do kterých jsme se dostali s přestupem v Mladé Boleslavi krátce po osmé hodině.

V Libošovicích jsme se „chytili“ modré turistické značky, tu jsme v průběhu cesty vyměnili za žlutou a nakonec jsme od hradu Kost pokračovali po červené turistické značce, která nás dovedla Prokopským údolím až do Libošovic. Celková trasa byla v délce necelých deseti kilometrů.

Naše putování jsme si obohatili několika hrami a soutěžemi, které nás doprovázely po celou výpravu. V závěru celodenní soutěže turisté „dosbírali“ poslední body v rámci kvízu, který se zaměřoval na znalosti nabyté v průběhu čtení turistických značek a informačních tabulí z údolí Plakánku.

Při úterním vyhlášení nejúspěšnějších turistů z hlediska nasbíraných bodů se na prvním místě umístila Sára Kastnerová, druhé místo získaly se stejným počtem bodů Lucie Králová a Kristýna Bláhová a třetí místo obsadil Samuel Bažo, všichni vítězové jsou ze třídy IX. A.

Děkujeme všem turistům za účast na výpravě a těšíme se na další společný výlet, tentokráte plánovaný na leden 2017 do NP České Švýcarsko.

Turistický kroužek – 2. výprava
Mgr. Petra Kulasová a Mgr. Jarmila Dittrichová
Zpět