Férové třídní schůzky

05.12.2016

Nejen pro mladší žáky, ale i pro jejich rodiče si naši „osmáci a deváťáci“ připravili fairtradové muffiny. A že napéct 300 muffinů nebyla jen legrace, to je nasnadě. Přesto si s tím žáci poradili a v pondělí před třídními schůzkami tento úctyhodný počet ve cvičné kuchyni upekli. Poté jsme vystavili v atriu školy a na chodbě u šatny plakáty s tématem Fairtrade, tentokrát o botách. Na rodiče hned u vchodu čekaly žákyně s tácy plnými muffinů a s informačními lístečky. Dále si příchozí mohli prohlédnout výstavu a pak už se usadit ve třídě. Ale to nestačilo. Odvážní dobrovolníci se navíc rozdělili do dvojic a připravili si text, se kterým přímo během schůzek oslovili rodiče, a požádali je o zapojení se do podpory Fairtrade. Rodičům muffiny velmi chutnaly a rodiče také ocenili jak nasazení žáků, tak odvahu a odhodlání, se kterými si s prezentací poradili.

Férové třídní schůzky
Ing. Pavlína Cankařová