Mikuláš přišel již po třetí

23.12.2016

Když jsem poprvé před pěti lety organizoval naše oddílové závody, chtěl jsem, aby byly něčím netradiční. A protože u nás ve škole Ge-Baek není zvykem sázet na stereotyp, vytvořili jsme tradici, které jsme už tři roky věrní. A tak se 3. prosince 2016, již po třetí, mohlo 150 závodníků s 8 oddílů pozdravit s Mikulášem a andělem a jeden ze třech letošních čertů se uvolil a předal ceny a odměny. Bylo roztomilé vidět malé taekwondisty natěšené na sportovní boj, jak nejistě před čertem couvají ke svým rodičům a ujišťují se, že jsou to opravdu jen převlečení rozhodčí.

Naše závody nejsou výjimečné pouze návštěvou svatého Mikuláše z Myry a jeho družiny, ale také tím, že zde dostávají šanci zazávodit si i slabší závodníci nebo ti, kteří se vstoupit na to pravé závodní tatami teprve chystají. Bylo opravdu dojemné sledovat začínající budoucí šampiony, s jakou vervou se pouštějí do každého zápasu. Ovšem nouze nebyla ani o kvalitní zápasy ostřílených matadorů.

Každý rok se snažíme odměnit každého soutěžícího, proto se soutěží systémem každý s každým, aby měl poražený možnost opravy, dále jsou závodníci rozděleni do více skupin aktivních a neaktivních závodníků. Medaili si vlastně odnesl každý, takže i ti, kteří se neumístili na vysněné „bedně“, dostali od čertíka dárek. Je to sice hodně a hodně práce pro mě a moji manželku, která mi je neocenitelnou pomocnicí, avšak rozzářené tváře dětí jsou pro nás tou největší odměnou. Každý rok nám s našimi závody finančně pomáhají naši partneři, proto si můžeme dovolit odměny nejen pro vítěze, ale i pro ostatní medailisty, a to formou nádherných medailí, pohárů a dárkových předmětů. Za to jim patří nezměrný dík.

A perlička nakonec. Přestože účastníků Mikulášského poháru školy Ge-Baek bylo na 150, závody skončily za méně než 4 hodiny, za což patří velký dík jak realizačnímu týmu, tak všem rozhodčím. Mám za to, že tento rekord jen tak nepadne.

Mikuláš přišel již po třetí
Zdeněk Vavruška – trenér