Výroba adventních věnců

15.01.2017

V závěru měsíce listopadu se o hodinách výtvarné výchovy některé třídy prvního a druhého stupně pustily do výroby adventních věnců, protože ty patří k hlavním symbolům Vánoc. V našich domácnostech se objevují krátce před prvním adventním víkendem a mají hlubokou symboliku. Bez nich si vánoční svátky a vánoční dekorace dokážeme jen stěží představit. Adventní věnec je tradiční symbol sloužící k odpočítávání čtyř týdnů adventu. Obvykle má podobu věnce z jehličnatých větví, který je ozdobený čtyřmi svícemi. Každou adventní neděli se zapaluje svíčka. Svíček může být i víc, v závislosti na zvyklostech a trendech. Svíce mohou být různě vysoké, různých barev, symetricky, nebo asymetricky rozmístěné. Zdobené věnce bez svíček, které jsou také nazývány adventními věnci, jsou používány k ozdobení vchodových dveří. Klasické adventní věnce byly zavěšovány na stuhách, v posledních letech je nahradily věnce, které se kladou přímo na svátečně upravený stůl.

Děti k tvorbě adventních věnců přistoupily aktivně, z domova si přinesly veškerý materiál, který je potřeba pro jejich tvorbu. Během dvou hodin vznikly velmi pěkné a vkusné věnce. Děti si své výrobky odnesly domů a jistě jim zpříjemnily krásnou vánoční atmosféru.

Výroba adventních věnců
Mgr. Martina Kasíková