Liga CO2

15.01.2017

Pod tímto zvláštním názvem se skrývá soutěž pro desetičlenné školní týmy, které společně řeší zadané úkoly na téma životního prostředí. V první fázi se žáci zabývali klimatickými změnami – jejich úkolem bylo zhlédnout odborná videa a zpracovat podle nich nástěnku. Na nástěnce se měly objevit nejen získané informace, ale také možnosti, jak my sami můžeme pomoci daný problém řešit. Poslední a asi nejdůležitější částí prvního úkolu bylo vytvoření prezentace a seznámení ostatních spolužáků s touto problematikou. Ačkoliv se toho naši soutěžící nejprve trochu obávali, ukázalo se, že jejich práce spolužáky zaujala, a proto nakonec obešli nejen téměř všechny třídy druhého stupně, ale navštívili i mladší žáky na přístavbě školy. Nyní čekáme na bodové vyhodnocení prvního kola a již se připravujeme na kolo druhé. Tentokrát je tématem naše jídlo – kdo ho vyrobil, odkud dovezl a co se v něm a za jeho výrobou skrývá. Jedním z úkolů pro soutěžící je navíc jeden týden jíst buď zcela bez masa, nebo bez sladkostí. Uvidíme, jak se s tímto těžkým úkolem poperou.

Liga CO2
Ing. Pavlína Cankařová