Mladí chemici v Praze

15.01.2017

Stejně jako loni postoupili naši žáci do druhého kola soutěže Mladý chemik. Chemické klání proběhlo 6. prosince na Masarykově střední škole chemické v Praze a bylo zaměřeno na těžší výpočty a vyčíslování rovnic. Přes různé problémy s dopravou se nakonec dostavily téměř tři stovky mladých chemiků z celé republiky. Ani v takto silné konkurenci jsme se ovšem neztratili a umístění Simony Larišové z IX. B v první polovině výsledkové listiny potvrzuje tradičně dobré znalosti našich žáků v oboru chemie. Ačkoliv se Veronika Procházková a Petr Takacs umístili za polovinou, byla pro všechny návštěva výborně vybavené a pro mladé chemiky zajímavé školy dobrou zkušeností. Všem soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mladí chemici v Praze
Ing. Pavlína Cankařová