LVK 2017

19.01.2017

V neděli 8. 01. 2017 se před školou shromáždili účastníci lyžařského výcvikového kurzu, který ZŠ Bělá pod Bezdězem uspořádala pro žáky osmého ročníku. Cílem cesty byl již poněkolikáté Hotel Morava v Dolním Dvoře u Vrchlabí, kde bylo 35 dětí se svými pedagogy ubytováno. Žádné dlouhé zabydlování se však nekonalo. Po obědě se děti těšily ven, prohlédnout si, kde budou následující dny lyžovat. Sněhové podmínky v okolí i na sjezdovce byly vynikající. Po obhlédnutí skiareálu se šly projít po okolních zasněžených kopcích, aby vyzkoušely kvalitu místního sněhu a také aby jim trochu vyhládlo před večeří. Do družstev byly děti rozřazeny na základě jejich sebehodnocení, ve kterém se snažily vyjádřit, jak umí nebo neumí lyžovat. Za první noc ještě připadlo pár centimetrů nového sněhu a od pondělí mohl probíhat výcvik přiměřený schopnostem a dovednostem účastníků kurzu. Polovina žáků nikdy nestála na lyžích, ale během pondělí se díky své snaze a šikovnosti naučili ovládat lyže natolik, že i oni zvládali jízdu na vleku a mohli sjíždět svah v opatrných obloučcích. Méně zkušení, ale i zdatní lyžaři si několikrát odzkoušeli měkkost sněhu při podivných akrobatických kreacích zakončených pádem. Ale naštěstí se nikomu nic nestalo. Lyžování si všichni opravdu užili! V pátek 13. 1. bělští lyžaři neradi uklízeli lyže do vaků a loučili se se zasněženými svahy. Vedoucí kurzu mohou být spokojeni, protože cíl LVK byl splněn.

Poděkování patří Marii Mlejnkové, Mgr. Libuši Coufalové a Mgr. Markétě Medviďové za péči a trpělivost věnovanou žákům a bezproblémový průběh LVK 2017.

LVK 2017
Jakub Tošovský, vedoucí LVK