Jizerský kord 2017

25.01.2017

Ve skvělém světle se opět předvedli naši mladí šermíři - tentokrát na celostátním žebříčkovém turnaji mladších žáků Jizerský kord 2017, který se konal 21. a 22. ledna v Liberci.

V sobotu mezi 44 chlapci reprezentovali bělské šermíře Ondřej Procházka a Martin Novák (VII. A). Ondra se po stabilních výkonech v obou předkolech probojoval přímou eliminací až do osmičlenného finále. Zde svedl „infarktový" semifinálový zápas s olomouckým Jiřím Králem, kdy na začátku třetí třetiny prohrával 2:7 a pouhých pět vteřin před jejím koncem srovnával na 9:9. V nastavení pak obrat dokonal a zvítězil 10:9! Ve finálovém zápase následně porazil 15:13 Jiřího Doška z Litoměřic a bral zaslouženě zlato!

Martin se po slabším druhém kole dokázal probojovat eliminačními boji mezi nejlepších 16 šermířů. Zde mu však dle jeho představ nevyšel zápas o finálovou osmičku a obsadil v celkovém pořadí slušné 12. místo.

V nedělní soutěži děvčat pak Adéla Šafránková (V. C) opět dokázala, jak velkou je bojovnicí! Ač často šermovala se soupeřkami až o dvě hlavy vyššími, rvala se jako lvice a zlepšovala se kolo od kola, zápas od zápasu. Celkem hladce se proto probojovala až do samotného finále, kde se střetla s Annou Dunděrovou z SC Praha. V napínavém zápase, kdy se vedení přelévalo z jedné strany planše na druhou, přálo nakonec více štěstí pražské závodnici. Adélka prohrála těsně 14:15 a skončila mezi 19 děvčaty na druhém místě. Předvedla však parádní výkon!

Více na: http://serm-bela.webnode.cz/

Jizerský kord 2017
Martin Coufal – trenér kroužku šermu
Zpět