Lyžařské závody ve Vysokém nad Jizerou

29.01.2017

O proběhlém víkendu se Mikuláš a Viktorka Kabátníkovi z V. A ve Vysokém nad Jizerou zúčastnili prvních dvou závodů v obřím slalomu z poháru Leki Cup. Čerstvě napadnutých 70 cm sněhu s teplotou -16 C° úplně neodpovídalo podmínkám, na které byly připraveny lyže, ale i tak se Viktorka v sobotu umístila na pěkném 5. místě se ztrátou 0,5 s na vítězku. Naším úspěšnějším dnem se stala neděle, kdy se závodů účastnil i Mikuláš, který nám svým výkonem dokázal, že patří mezi takovou skupinu sportovců, ve které je Martina Sáblíková či Ester Ledecká, protože zvládne bodovat hned ve dvou sportech. Po sobotním házenkářském turnaji v Lovosicích, kde se se svým týmem umístil na 1. místě, si tentokrát za svůj individuální výkon odnesl zlato i v neděli. Miky trať zajel v čase 52,16 s, což byl dokonce nejlepší čas celého dne. Viktorka ale svého bratra zdatně doplňovala, protože se se ztrátou 0,42 s umístila na krásném 3. místě. Jak už bylo řečeno, byly to první závody, nikoli poslední, takže doufejme, že i v těch příštích se sourozencům Kabátníkovým bude dařit. O příštím víkendu Viktorku čekají závody v Jablonci nad Jizerou a Mikuláš odjíždí na turnaj v házené do Velké Bystřice.