Přednáška o drogách

29.01.2017

Dne 19. ledna jsme my, žáci osmého ročníku, měli přednášku od organizace Slánka o škodlivosti drog. Představil se nám nový lektor Míra Babka, který nejprve uvolnil atmosféru takzvanou „blbou hrou“ o židle. Poté už začala samotná přednáška, která se ale stále nesla v otevřeném a přátelském duchu. Kdo čekal poučování a mentorování, byl příjemně překvapen. Šlo spíše o otevřené povídání, vyslechli jsme i několik příběhů ze skutečného života. Lektor Míra s námi mluvil na rovinu, snažil se popravdě odpovídat na naše otázky a nic ho nepřekvapilo. I když některé názvy či účinky drog vypadají lákavě, rozhodně mě odradil od jejich používání. Doufám, že nejen mně, ale i spolužákům tato přednáška otevřela oči a uvědomili si, že drogy málo dávají, ale hodně berou. Rozhodně jsem si z tohoto setkání odnesla plno nových zajímavých zkušeností a informací a už se těším na další přednášku v druhém pololetí.

Přednáška o drogách
Tereza Šemberová, VIII. B