Sourozencům Kabátníkovým se opět dařilo

07.02.2017

Viktorka Kabátníková má za sebou další tři dvoukolové závody v obřím slalomu. První z nich se konal ve dnech 14.–15. 01. 2017 v Jablonci nad Jizerou a byl ze série závodů poháru Leki Cup. Viky si z něj přivezla jednu bronzovou a jednu bramborovou medaili. Mikuláš Kabátník se těchto závodů nezúčastnil, neboť byl se svým týmem  na házenkářském turnaji Olma Cup 2017 ve Velké Bystřici, kde nakonec jeho tým vybojoval 1. místo.

O víkendu 21.–22. 01. 2017 zavítali sourozenci už v kompletním složení do Černého Dolu na závody Vitalini Head Cup. V sobotu se jednalo o klasický obří slalom, kde Viky obsadila 11. a Mikuláš 7. místo, což při celkovém počtu 48 závodníků vůbec není ostuda. V neděli se jel závod kombinovaný, což znamená, že trať obsahovala jednak obří slalom, ale i úsek slalomu, skok a ještě pár jiných menších záludností. Oba dva se s tímto závodem vypořádali výborně. Mikuláš si odvezl pohár za 2. místo a Viktorka medaili za místo 4.

O víkendu 28.–29. 01. se opět oba dva zúčastnili dvou závodů Vitalini Head Cup, tentokrát v Herlíkovicích, ale bohužel nebyl to jejich nejšťastnější víkend a sourozenci potvrdili, že jsou dvojčata, protože v sobotním závodě se oba umístili na místě pátém a v nedělním závodě bohužel oba v krásně rozjetém závodě spadli a závod nedokončili. To se ale ve sportu stává a budeme doufat, že si tím svou smůlu již vybrali a v těch nadcházejících závodech se jim bude zas jenom dařit.