Školní kolo recitační soutěže pro 2. stupeň

07.02.2017

V úterý 31. 1. 2017 proběhlo ve školním klubu školní kolo recitační soutěže žáků 2. stupně naší školy. Odpoledne se tu sešlo celkem 22 recitátorů a tři učitelky českého jazyka, které jejich výkony hodnotily.

I přes trému a částečnou nejistotu některých účastníků tu vládla velmi příjemná atmosféra. Recitátoři své texty velmi dobře zvládli a všichni si užili příjemnou hodinu mezi lidmi, které dokáže oslovit poezie.

Ve III. kategorii své síly na poli recitace poměřilo letos pouze šest žáků. Jako nejlepší byl vybrán a oceněn Daniel Křístek z VI. A. Na druhém místě se umístila Soňa Řehořková ze VII. B a o bronzovou příčku se podělily Patricie Vnenková ze VII. B a Miroslava Dimitrová z VI. B.

IV. kategorie již byla početnější. Své texty předneslo 16 žáků. Porotu se svým pojetím básně Kocourek nejvíce oslovila Šarlota Trabalíková z IX. B. Stříbro získal David Durdis z VIII. A a na třetí místo s přednesem prozaického textu dosáhla Nela Cankařová z VIII. B.

Všichni výherci byli odměněni sbírkou básní. Tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole soutěže Dětská scéna v Mladé Boleslavi.

Školní kolo recitační soutěže pro 2. stupeň
Mgr. Zuzana Kleinová