Finále poháru Leki Cup

08.03.2017

Jaro už klepe na dveře a zima se pomalu loučí, pro Mikuláše a Viktorku Kabátníkovi zatím ale ještě zima nekončí. Tento víkend se v Liberci uskutečnily poslední dva závody poháru Leki Cup a rozdávaly se první křišťálové glóby, podobné těm, které známe ze světového poháru. Pohár se skládá z 12 závodů v obřím slalomu, pořádaných na různých místech v Jizerských horách a Krkonoších, jezdí se tři kategorie, rozdělené vždy na holky a kluky, a v každé této kategorii jezdí cca 60 závodníků z celé ČR.

Pro nás byl tento víkend úspěšný, v sobotu i v neděli si Viktorka připsala body za 5. místo a v celkovém pořadí se umístila na krásném čtvrtém místě!

Mikuláš se bohužel nemůže účastnit všech závodů, protože jeho hlavním sportem je házená, a tak v celkovém pořadí nemůže bojovat o přední místa. Ale i tak se mu povedl husarský kousek. Celkem odjel pouze 5 závodů, ale protože se v nich tak dobře umísťoval a protože i tento víkend se mu povedl (v sobotu si totiž odnesl pohár za 2. místo a v neděli dojel na 4. místě), v celkovém pořadí se mu taktéž podařilo stát v řadě deseti nejlepších, a to na 9. místě.

Musíme ale ještě dojet i druhý pohár a doválčit i druhou bitvu, na kterou jsme se dali, takže v březnu nás ještě čekají závody ve Špindlerově Mlýně a finále poháru Head Vitalini Cup.