Veselé zoubky

08.03.2017

Žáci první třídy naší školy absolvovali preventivní program Veselé zoubky, který pro žáky prvních ročníků připravila firma Drogerie DM.

Tématem, jak již napovídá název programu, je správná péče o zuby a prevence zubního kazu. Prostřednictvím tohoto programu získali žáci informace o správných návycích pro čištění zubů a péči o ně.

Během programu se žáci pomocí interaktivního PC programu a pohádky o Hurvínkovi seznámili se složením zubů, se zásadami prevence zubního kazu, s příčinami vzniku a bojem proti němu.

Na závěr si žáci vyplnili pracovní list se zoubkovou vílou a skřítkem o tom, co se všechno dozvěděli, a jako dárek dostali balíček s dětským kartáčkem, zubní pastou, žvýkačkami a informacemi o péči o dětské zuby pro rodiče.

Veselé zoubky
Mgr. Iva Radochová