Okresní kolo Chemické olympiády

18.03.2017

V úterý 7. března proběhlo okresní kolo Chemické olympiády kategorie D na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. I naše základní škola měla hned dvě želízka v ohni mezi mladými chemiky ze základních škol a osmiletých gymnázií. Chemické klání proběhlo ve dvou částech. Nejprve si soutěžící pohráli s barvami v laboratoři, kde šlo o určování pH podle barevných indikátorů. Tato část je klasicky nejzajímavější a také nejoblíbenější. I když jsme tuto práci s našimi žákyněmi nemohly nacvičit u nás v laboratoři, povedla se jim a užily si ji. Pak ovšem došlo na lámání chleba – teoretický test. Letos byl v testu i zákeřný organický vzorec, navíc delší výpočet, ale i tabulka různých barviv vyskytujících se v přírodě. V součtu si nejlépe s oběma částmi poradil Tomáš Vesecký z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, ale ani naše účastnice se neztratily. V silné konkurenci gymnazistů obsadila Kristýna Bláhová pěkné devatenácté místo a Petra Hrbáčková dokonce místo patnácté. Mezi žáky základních škola tak byla čtvrtá, což je opravdu skvělé a povzbuzuje nás to do dalších let. Oběma žákyním děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme další úspěchy nejen v oblasti chemie.

Okresní kolo Chemické olympiády
Ing. Pavlína Cankařová