Masopust 2017

18.03.2017

„Hola, hola, já, pán Pronobus, vinšuji šťastný a veselý masopust, abyste dobře hodovali…“

Těmito slovy Matuš Lukáč v masce pána Pronobuse vítal u základní školy v Tyršově ulici průvod maškar. Do masopustního scénáře byla použita jak léty prověřená říkadla, tak i několik zcela nových. Děti převlečené do masek se s vervou pustily do přednesu tak, že zapomněly i na původní trému, kterou měli především druháčci. Ti předvedli svůj taneček na píseň Kalamajka ve vlastnoručně ušitých kominických čepičkách. Vystoupení bylo oproti jiným letům obohaceno o scénku „Loučení se s basou“ a koblížky, které nasmažily děti z kroužku vaření pod vedením paní učitelky Markéty Medviďové. Slunečné počasí, nadšení dětí, pochvalný obdiv rodičů a ostatních lidí přispěly k celkovému veselí a pohodové náladě letošního vystoupení.

„Domluvu takovou mít budeme, že dlouho odtud nejdeme, že za rok se tu sejdeme!“ Těmito slovy se všichni na rok rozloučili.

Masopust 2017
Mgr. Lenka Hojková a Blanka Řepková