Liga CO2 jede!

13.04.2017

Naši žáci se v soutěži o změnách klimatu dostali už do předposledního kola, které se týká energie, její výroby, spotřeby a případného šetření. Nejprve se zapojili do akce Hodina Země. V této celosvětové akci šlo o symbolické zhasnutí světel. Naši soutěžící vyrobili velký plakát, se kterým obešli všechny třídy naší základní školy, a vyzvali ostatní žáky, aby se k nám přidali. V tomto úsilí jim moc pomohly krásné plakáty, které pro nás zdarma profesionálně připravil pan Brzobohatý, za což mu patří náš dík.

V další části aktivity si sami vyzkoušeli, jak náročná je výroba energie. Běháním do schodů si ověřili, že vyrobit energii na 1 minutu provozu počítače vlastními silami opravdu není snadné. Užili si při tom však hodně legrace a trochu se rozhýbali. Také oslovili žáky s anonymní anketou o využívání elektrospotřebičů v domácnostech a s výpočtem uhlíkové stopy. Se všemi získanými daty i praktickými návody na snížení uhlíkové stopy i množství energie pak seznámili žáky formou plakátů, vyvěšených na chodbách školy. Pro rodiče připravili krátkou prezentaci s informacemi, kterou přednesli na třídních schůzkách 25. dubna. Všem, kteří se zapojili do našich akcí, zhasli a odpověděli na naši anketu, velmi děkujeme!

Liga CO2 jede!
Ing. Pavlína Cankařová