Soutěž ve skládání puzzle

22.04.2017

Ve čtvrtek 13. 04. 2017 proběhl další ročník soutěže ve skládání puzzle. Přestože se akce konala o velikonočních prázdninách, dorazilo 52 soutěžících, především z 1. stupně. Celkem se během dopoledne složilo 10 421 dílků.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Vítězi té nejmladší (1. – 3. třída) se stali Anežka Patrná, Adéla Kleinová, Anna Fousková a Štěpán Svoboda s 996 body. Druzí byli Simona Matoušková, Tadeáš Cibulka, Jakub Stoklásek a Jakub Vobořil s 610 body a bronzoví byli Adam Bartoníček a Filip a Vojtěch Rampasovi s 569 body. Druhou kategorii (4. – 5. třída) vyhráli Matěj a Zdeněk Ulmanovi, Petr Pantlík a František Jakub Mates s největším počtem bodů, a to s 1010. Stříbrní byli Kateřina Tyapusová, Dan Robotka, Jan Kulich a Nicolas Svatuška s 794 body a skupinku výherců uzavíraly Dorota Kořenovská a Tereza Valcová s 749 body. V nejstarší kategorii soutěžily tři týmy a srovnaly se následovně. Na prvním místě Eliška Grácie Veselá, Soňa Ďuriančiková a Kristýna Léblová s 921 body, na druhém Patricie Vnenková a Miriam Tresová s 910 body a na třetím Jevgenija Ivas, Tereza Kleinová, Aneta Hanibalová a Daniel Křístek s 746 body.

Akce proběhla v příjemné a přátelské atmosféře a velmi potěšující bylo i to, že se počet chlapců vyrovnal počtu děvčat.

Dík patří vedení školy za financování cen pro účastníky soutěže. Děkuji za pomoc Mgr. Markétě Medviďové a žákyním Kristýně Svobodové, Veronice Kleinové a Pavle Červové z 8. ročníku. Také děkuji paní Rampasové za lízátka a žvýkačky pro soutěžící.

Soutěž ve skládání puzzle
Mgr. Zuzana Kleinová