Exkurze nadchla

22.04.2017

Zatímco se žáci devátých ročníků potili v druhém kole přijímacího řízení, vydali se naši osmáci na exkurzi na Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště v Mladé Boleslavi. Tato akce měla žáky nejen seznámit s nabídkou maturitního i učňovského studia na této škole, ale také jim dát možnost si jednotlivé obory vyzkoušet „na vlastní kůži“. Hned po příjezdu se nás ujal zástupce ředitele školy Ing. Vratislav Kozák, který žákům ukázal různé obory, jejich výhody i pozdější pracovní využití. Po této přednášce se žáci rozdělili do skupinek a pod vedením Bc. Marty Králové se rozmístili na svá „pracovní“ stanoviště. Zde si pod dohledem vedoucích výcviku a učňů druhého ročníku zkusili zapojit světla v autě, demontovat součástky z auta, sestavit obvod a další práci v dílnách. Asi největší úspěch měla aktivita v truhlářské dílně – zde si žáci mohli vyrobit vlastní hrací kostku a odnést si ji domů. Všichni žáci si tyto dílenské aktivity moc užili, zjistili, k čemu mají vlohy, a někteří z nich již teď zaujali svou šikovností. Exkurze se nám moc líbila a doufáme, že příští rok pomůže našim žákům v rozhodování o tom, jakým směrem se po absolvování základní školy vydat.

Exkurze nadchla
Ing. Pavlína Cankařová