Okresní kolo Biologické olympiády

22.04.2017

Ve čtvrtek 20. dubna proběhlo na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře okresní kolo Biologické olympiády kategorie C, určené žákům osmých a devátých tříd. Naše škola měla na soutěži hned tři želízka v ohni – Simonu Larišovou z IX. B, Pavlu Červovou a Nelu Cankařovou, obě z VIII. B. Klání bylo rozděleno do třech částí – test o živočiších a poznávačka předložených živočichů, test o rostlinách a poznávačka předložených rostlin a laboratorní úkol. Součástí hodnocení bylo také bodování povinného vstupního úkolu, tentokrát na téma „Pobytová znamení živočichů“, který musel být odevzdán už začátkem dubna. Našim žákyním se tradičně nejvíce líbil úkol laboratorní, mikroskopování, které se letos zaměřilo na pozorování podobností a rozdílů mezi chlupy různých savců a umělými vlákny. Se všemi nástrahami si nejlépe poradila Nela Cankařová, která se stala úspěšnou řešitelkou a obsadila pěkné sedmé místo. Všem dívkám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů do příštího roku.

Okresní kolo Biologické olympiády
Ing. Pavlína Cankařová