Přicestovala Karavana

08.05.2017

Ve dnech 6. a 7. dubna k nám opět zavítalo divadlo Karavana se vzdělávacím pořadem Naši sousedé v Evropě. Žáci se na představení velmi těšili. Herci tohoto divadla dobře znají mentalitu dětí, a proto svá vystoupení mají vypracované tak, aby děti byly do představení co nejvíce zapojovány. Děti tak soutěží, zkoušejí různé aktivity, zodpovídají otázky, které prověří jejich pozornost při sledování pořadu, a za vše jsou vždy odměněny drobnými dárky. S Karavanou jsme již procestovali Asii, Afriku a nyní v první části západní státy Evropy. Žáci pozorně sledovali příběh školačky, která cestovala Evropou, doplňovali děj svými znalostmi o jednotlivých státech, poznávali typické znaky států (vlajky, stavby, hudební nástroje, oblečení), osobnosti, jazyk a jiné zajímavosti. Představení ani tentokrát nezklamalo a žáci vše sledovali s velkým zaujetím. Už nyní se těší na další výpravy s Karavanou.

Přicestovala Karavana
Mgr. Eva Šímová