Mikulášovy patálie se líbily

08.05.2017

Na filmové představení v CineStar Mladá Boleslav se vydali žáci pátých tříd v pátek 21. 4. a těšili se na film Mikulášovy patálie, který vznikl podle knihy René Goscinny a ilustrátora Jean-Jacques Sempé. Řadu příhod si již žáci přečetli v rámci hodin českého jazyka, a proto byli zvědavi na další nápady Mikuláše a jeho kamarádů i na problémy, které si tato parta dětí s dobrým úmyslem přivodila. Naši žáci se u hraného filmu z roku 2009 dobře bavili a jejich smích byl dobrým znamením, že se jim zvolený film opravdu líbí.

V následujících besedách, které se uskutečnily v hodinách čtení, se žáci zamýšleli nad způsobem života dětí v padesátých letech minulého století, porovnávali ho s trávením volného času dnešních dětí, hodnotili filmové zpracování s původním literárním dílem.

Filmová představení, pro která jsou vybrány filmy hrané a zpracované podle literární předlohy autorů dětské literatury, jsou pro děti zajímavá.

Mikulášovy patálie se líbily
Mgr. Eva Šímová