Královská Praha

20.05.2017

Ve čtvrtek 13. 4., tedy v den velikonočních prázdnin, vyrazili žáci školní družiny se svými vychovatelkami do Prahy. Cílem bylo Muzeum hlavního města Prahy. Zde se nás ujala milá a trpělivá paní průvodkyně. Provedla nás Královskou cestou – tak se označuje trasa, kterou po staletí projížděli čeští králové ke korunovaci v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Součástí prohlídky byla i 3D projekce Královské cesty, takže jsme se ocitli přímo v dobách králů a korunovace. Naše kroky poté vedly dalším úsekem Královské cesty do domu U Zlatého prstenu. Zde pokračoval výklad v programu nazvaném „Po stopách Karla IV“. Žáci si vyzkoušeli některá středověká řemesla. Ve stavitelství se podíleli na stavbě Karlova mostu, v písařství psali husím brkem, v krejčovství se oblékali do krásných šatů a v obchodě se seznámili s platidly a způsoby měření a vážení zboží. Návštěva muzea byla zakončena výukou dobových tanců. Cestu zpět na nádraží jsme si zpříjemnili trdelníkem. Výlet se vydařil a byl zároveň zakončením celoroční hry, kterou hrajeme podle časopisu Pastelka „Soví škola – dětská univerzita“.

Královská Praha
Renata Jeřábková, vychovatelka školní družiny