Mistrovství ČR 2017 v šermu kordem mini a mladších žáků v Liberci

07.06.2017

V Liberci se bělským šermířům tradičně daří. A nejinak tomu bylo i o posledním květnovém víkendu, kdy liberecký klub šermu pořádal Mistrovství ČR 2017 v šermu kordem mini a mladších žáků. Mezi šermíři, kteří zde reprezentovali Bělou pod Bezdězem, byli i žáci naší školy.

Parádní jízdu odstartovali Adéla Šafránková (V. C) s Jakubem Hradským (IV. A), kteří zvítězili ve svých kategoriích, a stali se tak oba Mistry ČR pro rok 2017! Jakub navíc přidal i titul Vítěz Českého poháru v sezoně 2016/2017! Výborně zašermoval i Patrik Bryknar (III. B), který se umístil na 12. místě. Filip Korselt při své premiéře na MČR skončil 37. Startovalo 41 chlapců a 31 dívek.

V soutěži družstev pak mezi 10 družstvy obsadili naši chlapci (Hradský, Bryknar a Korselt) pěkné 6. místo.

I v neděli pokračovali naši šermíři ve skvělých výkonech. Ondřej Procházka v dramatické koncovce finálového zápasu zvítězil a stal se Mistrem ČR 2017 mezi mladšími žáky! A zvítězil i v celkovém pořadí Českého poháru 2016/2017! Adéla Šafránková se výborně popasovala i se staršími děvčaty a vyšermovala krásnou bronzovou medaili! Skvěle zašermovali i Jakub Hradský s Martinem Novákem (VII. A), kteří to dotáhli na 11. a 12. místo! Vojtěch Veselý (VI. A) bral tentokrát 37. příčku. Startovalo 44 chlapců a 22 děvčat. Medailový víkend pak zakončilo naše družstvo mladších žáků (Procházka, Novák, Veselý a Hradský), když v konkurenci 13 družstev vybojovalo cennou stříbrnou příčku!

Tři individuální tituly Mistr ČR 2017 (ze 4 možných), dva tituly Vítěz ČP 2016/2017 (ze 4 možných) a k tomu ještě jeden individuální bronz a jedno týmové stříbro – toť skvělá bilance bělských mini a mladších žáků v této sezoně!

Mistrovství ČR 2017 v šermu kordem mini a mladších žáků v Liberci
Ing. Martin Coufal – trenér kroužku šermu