Sonkal Open a MČR

07.06.2017

13. května jsme zajeli do Benátek, kde Česká národní unie pořádala v rámci jejich organizace Mistrovství České republiky. Zde náš sportovní výběr čítal 22 závodníků a je dobře, že koncem sezóny se prezentuje tolik žáků naší školy dobrou technikou a že jsou dobře fyzicky připraveni.

Začneme opět žáky. Pro své bronzové medaile v sestavách si na stupně vítězů došli David Vlad a Anna Komárková, pro které to byla závodní premiéra, a Adam Fučík. Stříbrné medaile si kvalitním výkonem vybojovali Petr Pantlík a Aneta Nekorancová. Na těchto závodech zažila své poslední vystoupení jako žákyně Eliška Vavrušková, která postupuje po prázdninách do juniorek. S kategorií žákyň se rozloučila jaksepatří, zlatou medailí. V seniorské kategorii ji doplnila Blažena Pantlíková.

V matsogi (volném boji) si poprvé závodní atmosféru, napětí a to, jak to v ringu bolí, vyzkoušeli junior Jakub Komárek a Zdenda Víšek jako žák. Kuba se po nervózním začátku otřepal a začal makat, což jeho výkon zvedlo, ale víc jak na třetí místo to nebylo. I tak je to dobrý vstup na závodní tatami. Celkem 7 závodníků se v matsogi dostalo do finále a 2 vybojovali ,,pouze“ druhá místa. Přestože David Durdis i Kateřina Špytková v ringu dělali, co mohli, finále patřilo jejich soupeřům. Nutno dodat, že David na svého soupeře ve finále opravdu nestačil, ale vydržel až do konce, přestože ho to muselo opravdu hodně bolet. Zlato si domů odvezl Zdenda Víšek, který se do sportovního ringu postavil poprvé. Svým nasazením a nebojácností překvapil, a když navíc ve finále dokonce porazil technicky vyspělejšího závodníka, překvapení a radost nebraly konce. Svými zlaty ho následovali: žákyně Aneta Nekorancová, Matouš Hlavsa, juniorka Kateřina Špytková a senior Tomáš Zejval. Celkem si náš tým z Benátek odvezl 7 zlatých, 4 stříbrné a 8 bronzových medailí.

O 14 dní později, v sobotu 27. května, se sportovní výběr Taekwon-Do naší školy účastnil posledních závodů v tomto školním roce, a to na Sonkal Open, který každoročně pořádá stejnojmenná pražská škola. Počtem 24 závodníků jsme patřili k druhé nejpočetnější výpravě z celkového počtu 21 škol. Mezi zúčastněnými výpravami byly i moravské a slovenské, takže o kvalitu bylo postaráno. Soutěžilo se na pěti zápasištích a to dalo závodům opravdu spád. Po oficiálním zahájení se rozjely kategorie žáků a žákyň, které byly obsazeny nejpočetněji. V silné konkurenci se na medailové pozice v sestavách probojovali Miroslav Pelc (3. místo) a Aneta Nekorancová (2. místo). Kov nejcennější se podařilo získat Albertu Trabalíkovi. V matsogi (volném boji) jsme byli o něco úspěšnější, pro zlato si po skvělém výkonu došli Aneta Nekorancová, Miroslav Pelc a překvapivě Dominik Domény, který ve finále porazil o něco zkušenějšího Zdendu Víška. Druhé místo získali zmíněný Zdeněk Víšek a Albert Trabalík, kterému vítězství uniklo doslova až v posledních vteřinách zápasu, kdy jsme už všichni věřili, že si Bertik dojde i pro pohár nejúspěšnějšího žáka.

V kategorii sestav juniorů a juniorek jsme měli početně slabší zastoupení. Nicméně neméně kvalitní. Poprvé si juniorskou kategorii vyzkoušela třináctiletá Eliška Vavrušková, která se sice obešla bez medaile, ale dokázala své mnohem starší soupeřky velice potrápit. Velká gratulace patří Kateřině Špytkové. Ta předvedla opravdu skvělý výkon, když ve své skupině získala 2. místo. V juniorském matsogi se podařilo získat bronzovou medaili Šarlotě Trabalíkové, Janu Musilovi a Matouši Hlavsovi, který při svých zkušenostech doufal v lepší umístění. V seniorské kategorii jsme měli pouze jednoho zástupce, Tomáše Zejvala. Ten bohužel neměl dobrý den a v konkurenci českých a slovenských reprezentantů na medailové umístění nedosáhl. Celkově se náš oddíl počtem 4 zlatých, 4 stříbrných a 4 bronzových medailí umístil na pěkném 4. místě. Tomu se říká logická řada.

Všem medailistům patří velká gratulace.

Sonkal Open a MČR
Zdeněk Vavruška – trenér