Letní tábory školní družiny

26.06.2017

Tábory školní družiny mají dlouholetou tradici. Tento rok se můžeme těšit již na 25. v pořadí. Letní tábory jsou mezi dětmi velmi oblíbené, některým rodičům také pomáhají řešit situaci, kdy o prázdninách nemají své děti komu svěřit. Proto není divu, že téměř všechna místa jsou obsazená ještě před samotným vypsáním termínu. Co se týká samotné tradice těchto táborů, od svého počátku prošly četnými změnami. Na prvních táborech jsme si totiž sami vařili a ve většině případů jsme spali na žíněnkách v prostorech základních a mateřských škol. Postupem času se přešlo k ubytování v penzionech, kde je o stravu postaráno. Výhodou těchto táborů je fakt, že se jich děti účastní v dobře známém kolektivu svých kamarádů a nemusí si zvykat na cizí děti a vedoucí. Naopak se děti učí pracovat v týmu a naslouchat jeden druhému. Co se týká destinací, které navštěvujeme, jsou to vždy ta nejhezčí místa České republiky, která osobně vybíráme. Kontrolujeme splnění všech bezpečnostních a hygienických norem, abychom se ujistili, že děti budou v bezpečí a budou se cítit příjemně. Na táborech pořádáme spoustu soutěží a podnikáme zajímavé výlety. Na žádném táboře také nechybí maskoti, jako jsou například Šmoulové, dinosauři, nebo myšáci. Ani tento rok tomu nebude jinak. Společně se vydáme do kouzelného prostředí Orlických hor, kde se ubytujeme v penzionu Pastviny. Předběžně plánujeme výlety do Dolní Moravy, na místní koupaliště Žamberk, na projekci filmu Šmoulové, na prohlídku hráze či Zemské brány. Doufáme, že se nám letošní tábor vydaří stejně dobře jako roky předešlé a tato tradice bude dalších mnoho let pokračovat.

Letní tábory školní družiny
Za kolektiv Michaela Kverková, vychovatelka ŠD