Školní výlet třetích tříd

26.06.2017

Děti třetích tříd se v hodinách prvouky učí mimo jiné i o Praze a o planetách. Kam by tedy měl směřovat jejich školní výlet než právě do Prahy.

Po příjezdu do Prahy vedla jejich cesta nejprve do Štefánikovy hvězdárny. Zde děti nejdříve zhlédly pořad o planetách. Potom mohly pokládat otázky panu průvodci a nebylo jich málo. Prohlédly si stálou výstavu. Velkým zážitkem bylo sledování sluníčka hvězdářským dalekohledem. Dále vedla jejich cesta k Petřínské rozhledně, kde vyšlapaly 299 schodů, aby viděly krásný pohled na Prahu. Pro všechny to byl úžasný zážitek. Navštívily také zrcadlové bludiště, kde se velmi nasmály. Z Petřína sešly k Hradu, kde pozorovaly vojáky držící stráž. Podívaly se z vyhlídky na Prahu, zamávaly Petřínské rozhledně, koupily si sladký trdelník a pomalu se vydaly na cestu zpět.

Výlet se dětem velmi vydařil. Přivezly si mnoho suvenýrů a hlavně plno nových zážitků.

Školní výlet třetích tříd
Mgr. Věra Švermová