Spaß mit Deutsch

26.06.2017

ZÁBAVA S NĚMČINOU – SPAß MIT DEUTSCH – název pro projektové odpoledne, které se uskutečnilo v prostorách Základní školy Bělá pod Bezdězem v Máchově ulici dne 5. 6. 2017. Žáci ze 7. a 8. ročníku si v tento den přinesli do školy potřebné materiály, aby mohli v odpoledních hodinách vytvořit plakát na zadané téma. Někteří se úkolu zhostili jako jednotlivci, jiní pracovali ve skupinkách. Postupně se pod rukama žáků začaly objevovat velmi pěkně zpracované projekty, které si v následujících dnech prohlédlo hned několik učitelů. Společně s němčináři pak rozhodli takto: 1. místo obsadila Patricie Vnenková (VII. B) s projektem FC Bayern München, na 2. místě se umístila Tereza Netrvalová (VII. B) s prací věnovanou Albertu Einsteinovi a 3. místo bral Martin Sokolík (VIII. A), který vyrobil plakát na téma Deutschland.

Všichni účastníci byli za své výkony odměněni nejen malou sladkostí, ale hlavně vědomím, že dokáží i s malou slovní zásobou stvořit dílo v německém jazyce.

Spaß mit Deutsch
Mgr. Libuše Coufalová