Ve vodě nežijí jen vodníci

26.06.2017

Dne 9. června uspořádal ČRS MO Bělá pod Bezdězem v rámci projektu Středočeského územního svazu „Ve vodě nežijí jen vodníci“ pro děti z druhých tříd rybářský den.

Po příchodu k rybníku Slon se děti nejprve dozvěděly o živočiších žijících v rybníku, o způsobu jejich lovu a byly seznámeny s pravidly chování u vody.

Potom byly rozděleny do čtyř skupin, ve kterých obcházely jednotlivá stanoviště. Lovily s bičem plotice a cejny, házely na cíl rybářským prutem, lovily kapry a projížděly se v loďce na rybníku. Nechyběla ani svačinka od rybářů, dobrý vuřtík s chlebem a pití.

Na závěr byly děti přezkoušeny z toho, co si ze dne pamatovaly, a jako odměnu za svou práci dostaly vodnický diplom, drobné upomínkové předměty a sladkosti.

Děkujeme místním rybářům za poučné a příjemně prožité dopoledne, které se nám všem líbilo.

Ve vodě nežijí jen vodníci
Mgr. Hana Šandová