Největší čtenáři tříd ve školním roce 2016 / 2017

03.07.207

Čteme rádi a s chutí! Takový podtitul by mohla mít celoroční soutěž „Největší čtenáři tříd“, kterou každoročně vyhlašují na začátku školního roku učitelky českého jazyka. Letos se soutěže zúčastnily 7., 8. a 9. ročníky, celkem 101 žáků ZŠ v Bělé pod Bezdězem. Absolutní vítězkou v počtu přečtených stran se stala tak jako v minulém školním roce Lenka Andrejková (VIII. A), která přečetla neuvěřitelných 12 786 stran. Všichni umístění byli odměněni diplomem, malou sladkostí a hlavně poukazem na zářijové spaní ve škole.

Mladí čtenáři sahali po různých knižních titulech. V rámci zapojení tříd do charitativního projektu „Čtení pomáhá“ to byla často knižní trilogie Hunger games americké spisovatelky S. Collinsové, autobiografická kniha Christiane F. My děti ze stanice ZOO a mezi stále oblíbené patří Deníky malého poseroutky J. Kinneyho. Ze čtenářských deníků je patrné, že naši žáci nepohrdnou ani klasickou literaturou, kterou často nacházejí v knihovničkách svých rodičů. A tak není výjimkou, že se mezi přečtenými knihami objevují také díla Boženy Němcové, K. J. Erbena, J. Otčenáška, J. Londona, W. Shakespeara, D. Defoa či R. Kiplinga.

Největší čtenáři tříd ve školním roce 2016 / 2017
Mgr. Libuše Coufalová