Hrajeme si, čteme a spíme ve škole – čtení je zábava!

28.09.2017

Již podruhé si učitelky českého jazyka připravily na začátek nového školního roku akci s názvem Hrajeme si, čteme a spíme ve škole, která je hlavní cenou a zároveň odměnou pro nejvášnivější čtenáře tříd z předchozího školního roku. Letos jimi byli žáci 8. a 9. ročníku.

A jak už název akce napovídá, o zábavu nebyla nouze. Během několika hodin strávených v prostorách ZŠ v Máchově ulici si všichni přítomní trochu zasportovali, poměřili své síly ve vědomostní soutěži, vymýšleli „crazy“ pohádku a zahráli si hororovou a komediální scénku. Velmi zajímavou formou se tito mladí čtenáři seznámili s oblíbenými knihami svých spolunocležníků.

O to, aby se všem dobře spalo, se postaraly nejen žíněnky z tělocvičny, ale především čtení na dobrou noc z knihy Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti amerického autora Ransoma Riggse. Filmové zpracování tohoto fantasy příběhu se stalo závěrečnou tečkou celého programu.

Příjemně unavení, s mnoha zážitky i poznatky se nakonec všichni v sobotu ráno vydali do svých domovů. Velké poděkování patří maminkám a babičkám, které svými kulinářskými výrobky přispěly k tomu, abychom se ve škole cítili jako doma.

Hrajeme si, čteme a spíme ve škole – čtení je zábava!
Mgr. Libuše Coufalová, Mgr. Zuzana Kleinová