Cvičení v přírodě

08.10.2017

V pátek 22. září nastal ten nejlepší čas vyrazit na podzimní cvičení v přírodě. Objednali jsme si hezké počasí, vybavili se sportovním oblečením a batohy, maminky nám nabalily svačiny a sešli jsme se ve škole, tentokrát nikoliv kvůli učení. Program byl rozdělen do dvou částí. Nejprve jsme se shromáždili ve školní tělocvičně, kde jsme zhlédli působivou ukázku workoutu trenéra Artura Karapetjana a jeho svěřenců. Někdy se až tajil dech při krkolomně vypadajících a očividně velmi náročných pozicích na hrazdě.

Po této exhibici jsme se nasvačili a řádně posilněni jsme vyrazili do polí, luk a lesů v okolí. Některé třídy byly vybaveny košíky na sbírání hub, jiné vyrazily jen tak. Naši třídu zavedla cesta do okolí Nové čtvrti, kde jsme naplnili další účel cvičení v přírodě. Zopakovali jsme si některé postupy poskytování první pomoci a transportu zraněného. Chlapci velice rádi a ochotně dělali „židličku“ děvčatům a předháněli se v dovednostech. Dívkám šla role zachraňovaných také velmi dobře, a tak jsme si u toho užili spoustu legrace. Nakonec jsme se vrátili do školy na zasloužený oběd a shodli se, že toto cvičení v přírodě se vážně vydařilo.

Cvičení v přírodě
Ing. Pavlína Cankařová