Běhání básniček stále baví

17.10.2017

I letos jsme do výuky chemie a přírodopisu zapojili žáky velmi oblíbenou aktivitu – limeriky. Tyto krátké, vtipné básničky jsou plné informací, které si žáci mají upevnit a procvičit. A protože se tato didaktická hra odehrává na chodbě u šaten a často se u ní v zápalu boje mezi členy týmu běhá, přejmenovali si účastníci tuto činnost na „běhání básniček“. Zatímco osmáci a deváťáci jsou v tomto klání již matadory, letošní sedmé třídy si tuto aktivitu vyzkoušely poprvé. Velmi se jim líbila a stejně jako předchozí žáci si vůbec nevšimli, že se vlastně nenápadně učí. A to je vlastně cílem – pobavit se, uvolnit, naučit se spolupracovat a přitom hravou formou opakovat. Hra je limitována jen jediným – schopností pedagoga chrlit nové a nové texty.

Běhání básniček stále baví
Ing. Pavlína Cankařová