Přírodovědný klokan

17.10.2017

Ve středu 11. října proběhla první soutěž tohoto školního roku – Přírodovědný klokan. Tuto soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory. Toto klání je určeno pro žáky osmého a devátého ročníku a obsahuje témata z oblasti přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, matematiky i všeobecného rozhledu. Letos se boje o stupně vítězů zúčastnilo sedmdesát osm žáků. Nejlépe si se čtyřiadvaceti nelehkými otázkami poradila Lenka Andrejková ze třídy IX. A. Pomyslnou druhou příčku obsadila Nela Cankařová a bronz bral Ludvík Jakub Roubíček, oba z IX. B. Všem vítězům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů i v dalších soutěžích.

Přírodovědný klokan
Ing. Pavlína Cankařová