Hudební dopoledne

17.10.2017

Příznivci hudby se radovali ve dnech 2. a 3. října. Do naší školy totiž z Plzně dorazil pan Pavel Hrabě, který si pro žáky připravil zajímavé hudební vystoupení.

Během 45 minut strávených s hudebníkem se žáci mohli seznámit s několika netradičními nástroji, mohli si vyzkoušet, jak snadné, nebo naopak obtížné je na ně hrát, poslechli si ukázku písní, které pan Hrabě napsal společně se svými kolegy z kapely, a samozřejmě si všichni užili spoustu zábavy.

Nejprve nás pan Hrabě seznámil s nástroji, které mnozí viděli poprvé v životě. Předvedl nám, jak vypadá a hraje teremin, zaimprovizoval na nástroj se zvláštním jménem Akai ewi a překvapil nás rozmanitostí tónů, které dokáže zahrát Roland fantom XR.

Po představení nástrojů si na ně mohli někteří žáci i zahrát. I když zájem byl obrovský, štěstí se usmálo jen na některé děti. Ty si vyzkoušely, jak je třeba foukat do saxofonu, aby vůbec hrál, jak citlivé je ovládání tereminu a také si společně s panem Hrabětem zaimprovizovaly na Roland fantom XR.

Výklad o nástrojích pan Hrabě prokládal ukázkou své vlastní tvorby. Z rádia pustil hudební podkres, který doprovodil živou hrou na saxofon. Pavel Hrabě je totiž členem hudební skupiny, takže profesionální vystoupení mu nedělalo žádný problém. Se svojí kapelou momentálně natáčí dokonce vlastní CD!

Během celého hudebního pořadu panovala báječná atmosféra, žáci tleskali, podupávali, povzbuzovali pana Hraběte a z pořadu odcházeli příjemně naladěni a samozřejmě obohaceni o nové znalosti a vědomosti.

Hudební dopoledne
Mgr. Barbora Klustová