Světový den potravin

21.10.2017

Stejně jako loni se naše škola připojila k oslavám Světového dne potravin. Ve dnech 16. až 20. října mohli naši žáci sledovat „Příběh banánu“ a zjistit tak, co se vlastně skrývá pod jeho slupkou. Ekumenická akademie připravila na stránkách „Pěstuj planetu“ informační a výukový program, ve kterém může každý z vás zjistit, jaké stinné stránky má pěstování banánů a jejich prodej za extrémně nízké ceny. V hodinách přírodopisu a občanské výchovy si žáci zopakovali pět jednoduchých pravidel pro správné pěstování planety – Podporuji, Jím sezónně, Neplýtvám, Jím méně masa a Vařím chytře. Dále zhlédli dokumenty o návštěvě českých vyslanců z Ekumenické akademie v Panamě a Kostarice, kteří zde zjišťovali skutečný stav dodržování pracovních a bezpečnostních podmínek na plantážích. V závěru si žáci mohli pomocí hry vyzkoušet, jak se asi žije v takových podmínkách, a navrhnout, jak pomoci. Doufáme, že i vy navštívíte zmiňované stránky a zapojíte se tak. Prosíme, pěstujte naši planetu s námi!

Světový den potravin
Ing. Pavlína Cankařová