Deváté ročníky na Úřadu práce v Mladé Boleslavi

21.10.2017

Již tradičně se žáci devátých tříd účastní informační schůzky a besedy na ÚP v Mladé Boleslavi. Letos jsme vyrazili za slunného počasí v úterý 17. října, abychom se seznámili s možnostmi, které naši žáci mají. Zatímco třída IX. A nejprve navštívila přednášku, „béčáci“ vyrazili do ulic, aby se porozhlédli. Ukázali jsme si, kde jsou budovy SPŠ i GJP, prohlédli jsme si SZŠ i Domov mládeže SPŠ. Nevynechali jsme ani OA a to nejdůležitější – rozchod na nákup mlsků. Pak už nastal čas se prohodit. Třída IX. A šla také obejít své kolečko a IX. B se usadila v informačním středisku Úřadu práce. Zde nás paní Michnová zasvětila do tajuplného světa středních škol a učilišť, provedla nás labyrintem přijímacího řízení a vyvedla na světlo při hledání prvního zaměstnání. Upozornila žáky na možná úskalí a zodpověděla mnohé dotazy. Nabídla nám také možnost udělat si test pracovních schopností na počítači. Nakonec měli žáci možnost si vyhledat školy či obory z nepřeberné nabídky a zjistit si o nich bližší informace. Naše návštěva byla velmi zajímavá a poučná a určitě vnesla více světla do rozhodování žáků o jejich dalším směřování.

Deváté ročníky na Úřadu práce v Mladé Boleslavi
Ing. Pavlína Cankařová