Exkurze III. B na radnici

15.11.2017

V úterý 24. 10. měla třída III. B domluvenou exkurzi na radnici v Bělé pod Bezdězem. Již před vchodem nás přivítala paní starostka Jitka Tošovská, která přiměřeným způsobem seznámila děti s historií a významem radnice.

Potom nás paní starostka provedla oběma budovami a stručně dětem vysvětlila práci a chod jednotlivých odborů. Nejvíce se dětem líbilo na matrice, kde si mohly najít zápis o svém přivítání mezi občany města nebo si nechat vyhledat v kartotéce svůj list. A protože se děti chovaly slušně a nikdo nemusel zůstat v šatlavě, vzala za odměnu paní starostka děti i na půdu k hodinovému stroji radničních hodin.

Na závěr děti dostaly drobný dárek a obrázek znaku města, který si ve škole vybarví, až si budeme o exkurzi a městě dál ve škole vyprávět.

Exkurze III. B na radnici
Mgr. Marta Erbenová