Halloweenské tvoření

15.11.2017

Pátek 27. 10. jsme strávili halloweenským vyráběním za asistence paní učitelky Markéty Medviďové. Začali jsme strašidelnými lampičkami. Děti pomalovaly papíry hrůzostrašnými motivy, stočily je do válce, poté zpevnily dno kulatou krabičkou od sýrů a vršek proužkem tvrdého papíru. Vnější stranu potřely olejem a pak už jen čekaly, až jim výrobek zaschne. Čekání však bylo také tvořivé. Pekly se čarodějnické prsty, moc se povedly a chutnaly báječně. Nakonec jsme se pustili do výroby roztomilých strašidýlek z naškrobené gázy. Naškrobená gáza se vrství přes nafouknutý balónek, pokud už jsme s prací spokojeni, necháme vše pořádně zaschnout. Výsledkem je pěkné strašidýlko, které si můžeme zavěsit třeba do okna.

Děkujeme Markétě Medviďové za trpělivost a prima nápady. Tvoření se všem líbilo a radost z výsledků svého vlastního snažení byla obrovská.

Halloweenské tvoření
Renata Jeřábková, vychovatelka školní družiny