Dětská nota

15.11.2017

První listopadové pondělí se všichni příznivci hudby radovali z plánované návštěvy hudebního koncertu. Představení s názvem Dětská nota bylo většině účastníků již známé, protože ho naše škola navštěvuje pravidelně. Tentokrát se do Mladé Boleslavi vydali vybraní žáci ze šestých, sedmých a osmých tříd.

Po krátké cestě autobusem jsme se ocitli na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi, odkud jsme již nedočkavě pospíchali ke Škoda muzeu. Tam jsme si vybrali k sezení strategická místa na balkónku a těšili se na začátek koncertu. Ten na sebe nenechal dlouho čekat. Hudebníci přišli na pódium přesně ve slibovaných 10:30.

Celé představení se neslo v duchu vědy. Moderátoři nás seznámili se šíleným vědcem a s jeho vynálezy. Během šedesátiminutového hudebně dramatického pořadu jsme si vyslechli deset soutěžních písní proložených veselými scénkami a také záludnými otázkami směřovanými do řad publika. Mezi úkoly pro diváky bylo třeba poznat zrakem kapalinu ve zkumavce, ochutnat bonbón a správně určit jeho příchuť nebo pouhým ohmatem zjistit, jaký předmět se nachází v látkovém pytlíku.

Na konci celého představení, ve kterém se zpívalo, tančilo, hrálo, soutěžilo i žertovalo, se diváci měli rozhodnout, která písnička se jim líbila nejvíce. Nebylo příliš velkým překvapením, že titul nejoblíbenější písně získal song s názvem Youtuber, který mladé diváky oslovil nejen hudebně, ale hlavně svým textem.

Po konci představení jsme pospíchali zpět ke stanovišti autobusu, ale někteří z nás si ještě na památku zakoupili zpěvník Dětské noty, který obsahuje všechny písničky. Když budeme chtít, můžeme si tedy Dětskou notu kdykoli připomenout.

Dětská nota
Mgr. Barbora Klustová