Nejlepší mladý chemik odhalen

15.11.2017

V pátek 10. listopadu nastal ten správný čas, aby si žáci devátého ročníku vyzkoušeli své znalosti, které získali studiem chemie již v osmém ročníku. Hned první hodinu zasedli všichni žáci k testům, psaných v rámci soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika 2017/2018“. Toto klání se snaží odhalit nadané chemiky v řadách deváťáků a podpořit je v dalším studiu chemie. V šedesátiminutovém testu si prověřili znalosti z bezpečnosti práce, stavby atomu, chemického názvosloví, typů směsí a mnoha dalších oborů, kterými tento krásný obor oplývá. Nejlepší tři žáci ze školního kola postoupí do kola krajského, které se koná 13. prosince na Masarykově střední škole chemické v Praze. Zde se utkají s nadanými chemiky z širokého okolí o postup do kola republikového, kde se bojuje již o velmi hodnotné ceny a stipendium při studiu chemie na vysoké škole. Za naši školu pojede do Prahy Petr Bartoš, který s 51,5 body získal třetí místo, dále Alice Kubínová a Ludvík Jakub Roubíček, kteří obsadili společně druhou příčku těsně s 52 body. Největším želízkem v ohni a nejlepším mladým chemikem, který bude naši školu reprezentovat, je Nela Cankařová, která se s 61 body umístila na prvním místě. Všem postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole.

Nejlepší mladý chemik odhalen
Ing. Pavlína Cankařová