Trikolóra

26.11.2017

I v měsíci říjnu jsme společně s žáky školní družiny oslavili další z „pastelkových“ svátků. Tentokrát jsme se zaměřili na státní barvy České republiky – červenou, bílou a modrou. Před samotným zahájením tohoto svátku dostali žáci i malý domácí úkol. Každé ze tří oddělení se mělo zahalit do jedné ze státních barev. Úkolu se žáci zhostili na výbornou – druhý den přišla většina z nich oblečená od hlavy až k patě v národních barvách. Byl to krásný pohled, který nám vykouzlil úsměv na tváři. Oslavu svátku jsme začali malým výkladem, kdy jsme žákům představili symboliku jednotlivých barev, vysvětlili jsme si pojem trikolóra a také jsme si popovídali o českých symbolech a zajímavostech. Následně jsme si také zasoutěžili. Celé odpoledne jsme zakončili tematickou křížovkou a vybarvováním, při kterém si všichni žáci museli alespoň trochu namáhat hlavičky. A nesměla chybět ani sladká odměna!

Trikolóra
Michaela Kverková, vychovatelka školní družiny