Mistrovství České republiky 2017 Taekwon-Do ITF

26.11.2017

O víkendu 4. – 5. listopadu 2017 proběhla ve velké sportovní hale České unie sportu v Nymburce letošní nejdůležitější národní soutěž Českého svazu Taekwon-Do ITF, a to Mistrovství České republiky 2017 v Taekwon-Do ITF.

V průběhu páteční podvečerní registrace se na toto mistrovství zaregistrovalo rekordních 554 závodníků z 30 oddílů z celé České republiky.

Pravděpodobně ještě nikdy v historii svazu se národní soutěže neúčastnil tak vysoký počet závodníků, ani tak vysoký počet českých a moravských škol.

Získat titul mistra ČR bylo letos v mnoha kategoriích opravdu velmi zasloužené, například vítěz v technických sestavách starších žáků 3. – 4. kup musel ve své kategorii porazit dalších 40 závodníků, a tak pro zisk zlaté medaile musel zvítězit v 5 po sobě jdoucích zápasech.

Bělský oddíl měl zastoupení ve všech věkových skupinách. Největší radost udělali ovšem žáci Aneta Nekorancová a Albert Trabalík, vystoupali totiž na stupně vítězů hned dvakrát. Aneta si došla pro 1. místo ve volném boji a pro 3. místo ze sestav. Albert byl dvakrát bronzový. Po delší odmlce na závodním tatami je to pro našeho staršího žáka velice slušný výsledek. Příjemným překvapením se stali mladší žáci Zdeněk Víšek a Eduard Trabalík. Přestože pro Eduarda to byly teprve první a pro Zdendu druhé velké závody, tak si v největší domácí konkurenci poradili v disciplíně volný boj se všemi svými soupeři. Prohráli až ve finále, kde se projevila větší technická vyzrálost soupeřů. Stříbrná medaile byla ale pro oba obrovským úspěchem.

V neděli na stejné zápasiště nastoupili juniorští závodníci. Také jejich výkony byly často špičkové a určitě ne náhodou patří čeští junioři aktuálně mezi absolutní světovou špičku, o čemž svědčí například osm letošních evropských titulů. I zde se nám medailově blýskalo.

Od juniora Matouše Hlavsy trenérský tým čekal vše, jen ne účast ve finále. Jen škoda, že svůj epický výkon neproměnil ve zlato. Stříbrná medaile pro něj je ale velkým zadostiučiněním.

Jako poslední vstoupil do ringu senior Tomáš Zejval II. Dan. Tomáš se v současnosti připravuje se státní reprezentací, a i když si své vystoupení představoval trošku lépe, bronzová medaile v konkurenci mistrů Evropy a vicemistrů světa je více než uspokojivá.

Celkem si desetičlenný tým Taekwon-Do z Bělé pod Bezdězem odvezl z této největší tuzemské akce 1 zlatou, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile.

Mistrovství České republiky 2017 Taekwon-Do ITF
Zdeněk Vavruška