Rizika a nástrahy sexuálního chování

08.12.2017

Ve čtvrtek 24. listopadu se uskutečnilo další setkání našich „deváťáků“ s panem Babkou z organizace Slánka. Tentokrát si pro ně připravil povídání o různých rizicích, která na ně číhají při zahájení jejich sexuálního života. Žáci se rozdělili do čtyř skupin a zpracovali formou brainstormingu témata vztah, rizikový sex, pohlavní choroby a antikoncepce. To byl odrazový můstek pro vysvětlování a řízenou diskuzi. Žáci bez obav vyjadřovali své názory, ptali se na věci, které je zajímali, a za mnoha smíchu a chichotání se propracovali k těm nejzávažnějším tématům. Doufejme, že tato neobvykle vedená přednáška zanechala v žácích dostatečně silný dojem, aby se jednou ve svém životě chovali zodpovědně a bezpečně.

Rizika a nástrahy sexuálního chování
Ing. Pavlína Cankařová