Olympiáda v českém jazyce, 44. ročník, 2017/2018

08.12.2017

Dne 21. listopadu 2017 proběhlo na naší škole školní kolo OLYMPIÁDY V ČESKÉM JAZYCE, kterou pořádá Národní institut pro další vzdělávání. Soutěže se zúčastnilo 37 žáků z 8. a 9. ročníku. V prvních šedesáti minutách řešili soutěžící pět úkolů v jazykové části, za které mohli získat celkem 24 bodů. Letos si mladí řešitelé lámali hlavy nad českými přirovnáními, nejednoznačností ve vyjadřování a nad výrazem „tentam“. Dalších deset bodů si pak mohli přičíst za druhou část OČJ. Tu tvořil již tradičně slohový úkol. Žáci měli tentokrát zpracovat formou prózy téma: „Stalo se to minulý týden.“

Nejvyšší počet bodů, a tím i 1. místo získala Nela Cankařová ze třídy IX. B. Na 2. místě se umístila Soňa Řehořková, žákyně VIII. B. O 3. místo se podělily Tereza Šemberová z IX. B a Šárka Škodová z VIII. B.

Vítězům gratulujeme a držíme palce v okresním kole!!!

Olympiáda v českém jazyce, 44. ročník, 2017/2018
Mgr. Libuše Coufalová